Salės futbolo A lygos čempionai paaiškėjo paskutinėmis sekundėmis

„Nautaros“ ir „Bekento“ rungtynės

Lietuvos salės futbolo A lygos čempionate paskutinės rungtynės tapo sezono puošmena - lemiamas įvartis pelnytas likus vos 12 sekundžių iki pabaigos, praneša LFF.

Dramatiškame futbolo „trileryje“ sekmadienį Vilniaus „Bekentas“ išplėšė lygiąsias 3:3 su nugalėtojų titulą gynusia Kauno „Nautara“ ir turnyro lentelėje tašku aplenkęs varžovus pirmą kartą tapo čempionu.

Permaininga kova su dramatiška atomazga

Dėl aukso medalių „Nautara“ ir „Bekentas“ susikovė sekmadienį Kauno VDU sporto centro salėje. Paskutinėse 15-ojo čempionato turo rungtynėse daugkartiniams pirmenybių nugalėtojams „Nautaros“ futbolininkams norint aplenkti varžovus lentelėje buvo reikalinga pergalė.

Po pirmojo kėlinio labiau patyrusi „Nautaros“ komanda įgijo dviejų įvarčių pranašumą – pasižymėjo veteranai Tomas Nemanis ir Darius Urbelionis. Netrukus po pertraukos „Bekento“ atsilikimą sušvelnino Vasilijus Novičkovas, tačiau 34 min. kapitono Artūro Karmazino įvartis atstatė „Nautaros“ persvarą (3:1).

Įtemptoje dvikovos pabaigoje „Bekento“ viltis vėl atgaivino Jurijaus Mežonio įvartis, o A.Karmazinas buvo pašalintas iš aikštės ir „Nautarai“ teko dvi minutes rungtyniauti be vieno žaidėjo. Likus žaisti mažiau nei minutę į kauniečių vartus už penktąją pražangą buvo skirtas 10 metrų baudinys, tačiau Andrejaus Sokolovo smūgį atrėmė vartininkas.

Atrodė, kad „Nautara“ apgins čempionų titulą, bet iki sirenos likus dvylikai sekundžių J.Mežonis išlygino rezultatą. Užfiksuotos lygiosios 3:3, po kurių triumfavo Vilniaus klubas. Jis surinko 35 taškus ir vienu aplenkė „Nautarą“.

Bronzos medalius čempionate iškovojo Kazlų Rūdos „SC-STIHL“ komanda, ketvirtoje vietoje liko Vilniaus „Penalty.lt“, penktoje Kauno „Viči“, o šeštas – Vilniaus „Snoras“. Rezultatyviausiais čempionate tapo po 26 įvarčius pelnę Artūras Rimkevičius iš „SC-STIHL“ ir Artūnas Šteinas iš „Nautaros“.

Planuose – turnyras Vilniuje ir pamainos auginimas

Pasak čempionų klubo direktoriaus Jurijaus Morozo, kurio brolis Eduardas yra komandos treneris, pergalę nulėmė didesnis noras laimėti ir kova iki paskutinių akimirkų.

„Tikėjau, kad kovosime iki galo ir galbūt Dievas padės. Prieš rungtynes netekome dviejų svarbių žaidėjų – Giedriaus Barevičiaus ir Antono Naumovo – bet komanda sužaidė kaip vienas kumštis ir turbūt labiau troško laimėti nei varžovai. Simboliška, kad pergalingus įvarčius pelnė J.Mežonis, kuris žaidė komandoje nuo įkūrimo. Dar kartą pamatėme, kad salės futbolas – itin dinamiškas ir patrauklus žiūrovams žaidimas“, - kalbėjo J.Morozas.

Jau dieną po triumfo „Bekento“ vadovas galvojo apie ateitį – kitą sezoną Vilniaus ekipai teks garbė atstovauti šalies UEFA Salės futbolo taurės varžybose. „Sieksime iškovoti teisę pirmo atrankos etapo turnyrą surengti Lietuvoje ir vykdyti Vilniaus „Siemens“ arenoje. Taip pat reikės stengtis ir profesionalėti, stiprinti komandą“, - teigė J.Morozas.

Šiemet dešimtą jubiliejų salės futbolą pažymėjusio sostinės klubo – kurio komanda taip pat žaidžia ir didžiojo futbolo LFF II lygos Pietų zonoje - planuose yra salės futbolo grupių steigimas.

„Norėtume įkurti salės futbolo grupes prie Vilniaus futbolo mokyklos. Apie tai jau kalbėjau ir su LFF vadovais. Manau, kad nemažai žaidėjų, kurie negali prasimušti į didįjį futbolą, bet yra techniški, vikrūs, gali žaisti salės futbolą. Pradžioje burtume 15-16 metų vaikinų grupes - atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje norima surengti 2016 metų Europos salės futbolo čempionatą“, - į ateitį žvelgė „Bekento“ direktorius.

Vėlyvą rudenį startuojančias ir pavasarį finišuojantį Lietuvos salės futbolo čempionatą Vilniaus komanda laimėjo pirmąjį kartą. Iki tol per dvylika lygos sezonų joje dominavo Kauno klubai, tik kartą tarp jų įsiterpė Mažeikių ekipa. Pastaruosius penkis titulus buvo iškovojusi Kauno „Nautara“.

Apie salės futbolą

Salės futbolas žaidžiamas 5 prieš 5 (po 1 vartininką ir 4 žaidėjus) dvigubai mažesnėje aikštėje, su mažesniu ir skirtingų savybių kamuoliu. Rungtynės trunka du kėlinius po 20 minučių, o žaidėjų keitimai neribojami. Komandai per kėlinį prasižengus 6 ir daugiau kartų skiriamas 10 metrų baudinys.

Kaip oficiali futbolo šaka salės futbolas palyginti neseniai - tik 1989 m. įvyko pirmasis FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatas. Šiuo metu pasaulyje jau daugėja profesionalių salės futbolo lygų ir žaidėjų. Lietuvoje salės futbolas remiasi entuziastų pastangomis. Pirmasis Lietuvos čempionatas vyko 1999 metais.

Norėdami komentuoti prisijunkite

Naujausi komentarai

Nėra komentarų

Dienos tema

Marco van Batenas | equaliserblog.wordpress.com nuotr.

Legenda švenčia jubiliejų: Marco van Bastenui – 50 metų

Šiandien 07:00

Futbolo portalas Įvartis.net pristato rubriką „Legenda švenčia jubiliejų“, kurioje lankytojai turės galimybę prisiminti praeityje žibėjusius geriausius pasaulio futbolininkus. Šiandien savo jubiliejų švenčia Olandijos futbolo legenda Marco van Bastenas. Pastarajam sukako 50 metų.

Naujienos

Luca Toni | LaPresse/Scanpix nuotr.

Veteranas L.Toni neleido „Lazio“ klubui iškovoti pergalėsfotovideo

Vakar 23:45

Ketvirtadienio vakarą Italijoje baigėsi devintasis „Serie A“ pirmenybių turas, kuriame pergalės iškovoti nesugebėjo Romos „Lazio“ ekipa. Pastaroji išvykoje turėjo tenkintis lygiosiomis (1-1) su Veronos „Hellas“ komanda.

„Atlanto“ futbolininkai švenčia įvartį | fkatlantas.lt nuotr.

„Atlantas“ įveikė „Trakus“ ir iškovojo penktąją pergalę iš eilėsvideo

Vakar 20:06

Lietuvos „SMScredit.lt A lygos“ čempionato kovoje dėl medalių – dar didesnė įtampa. Ketvirtadienio vakarą šalyje prasidėjo 33-iasis turas, kurį pradėjo turnyrinės lentelės kaimynų Klaipėdos „Atlanto“ ir „Trakų“ komandų dvikova. Joje stipresni pasirodė uostamiesčio futbolininkai, įveikę varžovus 1-0.

Raulis | Reuters/Scanpix nuotr.

Oficialu: „New York Cosmos“ pasirašė sutartį su legendiniu Rauliu

Vakar 16:47

Futbolo pasaulyje – didžiulės naujienos. Ketvirtadienio popietę „New York Cosmos“ klubas paskelbė, kad pasirašė ilgalaikį kontraktą su legendiniu buvusiu Madrido „Real“ klubo puolėju Rauliu Gonzalezu.

Davidui Silvai teks praleisti Mančesterio derbį | Reuters/Scanpix nuotr.

D.Silva bus priverstas praleisti Mančesterio derbį

Vakar 21:25

„Manchester City“ klubas sulaukė prastų žinių – komandos saugas Davidas Silva patyrė rimtą kelio traumą ir dėl susižeidimo gali praleisti tris savaites be futbolo.

Roberto Martinezas | AFP/Scanpix nuotr.

R.Martinezas apie S.Eto’o įsigijimą: „Tai futbolo dievų dovana“

Vakar 17:55

Liverpulio „Everton“ komandos treneris Roberto Martinezas pareiškė besidžiaugiantis tuo, kad klubo spalvas gina puolėjas Samuelis Eto‘o ir pavadino jo įsigijimą „futbolo dievų dovana“.

Arvydas Novikovas | fc-erzgebirge.de nuotr.

Vokietijos taurės mače A.Novikovas neišnaudojo puikios progosvideo

Vakar 16:00

Vakar Arvydo Novikovo atstovaujamas Aujės „Erzgebirge“ klubas iškrito iš Vokietijos taurės (DFB-Pokal) turnyro, kai svečiuose po pratęsimo 1-3 nusileido Leipcigo „Red Bull“ ekipai. Aujės klubas šiame mače pirmas išsiveržė į priekį ir galbūt galėjo laimėti tas rungtynes, tačiau puikios progos neišnaudojo A.Novikovas.

Giacomo Bonaventura | AP/Scanpix nuotr.

Nuostabų įvartį įmušęs „Milan“ saugas: „Tai turėjo būti perdavimas“video

Vakar 14:30

„Milan“ klubas vakar svečiuose 1-1 sužaidė su „Cagliari“ ekipa. „Cagliari“ pirmoji išsiveržė į priekį, kai įvartį 24 minutę pelnė Victoras Ibarbo. Visgi „Milan“ klubui rezultatą po dešimties minučių išlygino saugas Giacomo Bonaventura, kuris atliko neįtikėtinai gražų ir tolimą smūgį bei nuginklavo „Cagliari“ vartininką...

Massimiliano Allegri | Reuters/Scanpix nuotr.

M.Allegri po pirmo pralaimėjimo: „Žaidėme netinkamoje aikštėje“

Vakar 13:30

Vakar Turino „Juventus“ klubas patyrė pirmą šio sezono pralaimėjimą „Serie A“ lygoje. „Juve“ svečiuose 0-1 nusileido „Genoa“ klubui, kuriam įvartį per pridėtą teisėjo laiką pelnė Luca Antonini. Po rungtynių Italijos čempionų treneris Massimiliano Allegri turėjo priekaištų „Luigi Ferraris“ stadiono vejai.

Rio Ferdinandas | AFP/Scanpix nuotr.

Už moters įžeidimą R.Ferdinandas suspenduotas trims mačams

Vakar 12:30

Londono „Queens Park Rangers“ klubo gynėjas Rio Ferdinandas sulaukė trijų rungtynių diskvalifikacijos ir 25 tūkstančių svarų baudos. Anglijos Futbolo Asociacija nubaudė patyrusį gynėją dėl savo komentarų „Twitter“ tinkle. 35-erių metų futbolininkas savo „Twitter“ paskyroje žeminančiai ir įžeidžiančiai atsiliepė apie mo...