Wolves
86

Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinės pergalingai pradėjo pasirodymą Vilniuje

2024.05.17 22:30
CEV „Tautų taurės“ paplūdimio tinklinio preliminaraus etapo turnyras | Augusto Četkausko nuotr.

Penktadienį Vilniuje, aikštyne prie Baltojo tilto, prasidėjo CEV „Tautų taurės“ paplūdimio tinklinio preliminaraus etapo turnyras. Pergalingai turnyrą pradėjo abi Lietuvos rinktinės.

Dėl turimo aukščiausio reitingo nuo antrojo rato kovas pradėjusios Lietuvos paplūdimio tinklininkės 2-0 nugalėjo Estijos komandą ir pateko į pusfinalį.

Pirmosios į aikštę žengė antrosios komandų poros. Ieva Dumbauskaitė ir Ieva Vasiliauskaitė 2-1 (20:22, 21:16, 15:6) įveikė Evą Lissą Kuivonen ir Liisą-Lottą Jurgenson.

Lietuvės pirmajame sete pirmavo 20:17, bet vėliau pralaimėjo penkis taškus iš eilės ir tuo pačiu visa setą. Visgi nuo antrojo seto I. Dumbauskaitė ir I. Vasiliauskaitė savo iniciatyvos jau nebepaleido bei iškovojo pergalę per tris setus.

„Pirmajame sete turėjome didelę persvarą ir gal kažkiek per anksti pradėjome galvoti apie antrą setą. Buvo daug streso, nes mūsų porai tai buvo pirmos varžybos Lietuvoje, o I. Vasiliauskaitei – debiutas Lietuvos rinktinėje. Visgi išlikome komanda, kovojome viena už kitą ir laimėjome. Labai smagu yra žaisti tokiu oru prie tiek daug žiūrovų savo mieste“, - džiaugėsi tinklininkės.

I. Dumbauskaitė neslepia – Lietuvos rinktinės tikslai šiame turnyre yra patys aukščiausi, o jos ir I. Vasiliauskaitės duetas yra nusiteikęs padėti komandos lyderėms Monikai Paulikienei ir Ainei Raupelytei.

Vėliau vykusioje stipriausių komandų akistatoje M. Paulikienė ir A. Raupelytė 2-0 (21:12, 21:15) nepaliko vilčių Liisai Remmelei ir Heleene Hollas.

Estijos rinktinė į antrąjį ratą pateko penktadienį ryte 2-0 įveikusios Rumunijos atstoves.

Pusfinalio varžoves lietuvės sužinos šeštadienį ryte. Mūsiškės 15 val. susitiks su Austrijos ir Rumunijos poros nugalėtoja. Finalas vyks sekmadienį.

Į pusfinalį tiesiausiu keliu pateko Slovėnijos rinktinė. Ji pirmajame rate 2-0 įveikė Slovakijos komandą, o antrajame po auksinio seto 2-1 palaužė Austrijos ekipą.

Dėl likusių vietų pusfinalyje šeštadienį estės žais su slovakėmis, o austrės – su rumunėmis.

Vyrų turnyre Lietuvos rinktinė taip pat turi aukščiausią reitingą, todėl ji taip pat startavo nuo antrojo rato.

Lietuvių varžovais tapo Ukrainos paplūdimio tinklininkai, kurie labai nelengvai 2-1 įveikė Vengrijos ekipą.

Pirmajame susitikime ukrainiečiai Ivanas Datsiukas ir Ivanas Lichatskis 2-1 (19:21, 21:18, 15:12) įveikė Bence Streli ir Balazsą Benką, o antrajame Sergejus Popovas su Maksymu Gladunu po tikros dramos 2-1 (16:21, 24:22, 16:14) palaužė Csanadą Petiką ir Domonkosą Doczi.

Lietuvos rinktinės akistata su Ukraina prasidėjo antrosios mūsų poros Roberto Juchnevičiaus ir Artūro Vasiljevo maču su I. Datsiuku ir I. Lichatskiu. Puikią formą pademonstravę lietuviai iškovojo užtikrintą pergalę 2-0 (21:13, 21:11) ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį.

Komandų lyderių akistatoje Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas pralaimėjo pirmą setą ukrainiečiams, bet vėliau gausiai palaikomi pilnų tribūnų atsitiesė ir iškovojo pergalę 2-1 (18:21, 21:15, 15:10) prieš S. Popovą ir M. Gladuną. Taip Lietuvos rinktinė nugalėjo Ukrainą 2-0 ir pateko į pusfinalį.

Kitos pusfinalio poros paaiškės šeštadienį. Pirmajame rate Belgijos rinktinė 2-0 nugalėjo Gibraltarą, o Graikija po auksinio seto 2-1 palaužė kroatus.

Šeštadienį ryte antrajame rate įvyks Belgijos ir Graikijos komandų akistata. Kitos komandos kausis pralaimėjusių tinklelyje ir per ten sieks išsikovoti vietas pusfinalyje.

„Tautų taurės“ preliminaraus etapo turnyro nugalėtojams atiteks kelialapiai į finalinį etapą, birželio 13-16 dienomis vyksiantį Jūrmaloje (Latvija). Finalinio etapo nugalėtojai iškovos kelialapį šaliai į Paryžiaus olimpines žaidynes.